Türkiye Düşünce Platformu Kudüs Günü’nü Unutmadı!

Türkiye Düşünce Platformu, Dünya Kudüs Günü dolayısıyla bir basın bildirisi yayınladı. Bilindiği üzere Ramazan ayının son Cuma günü tüm dünyada Kudüs Günü olarak anılıyor. Ramazan ayı’nın son Cuma’sında her yıl Kudüs bilinci, Mescid-i Aksa işgali ve Filistin topraklarında yaşayan Müslümanların dramı bir kez daha gündeme getiriliyor. Türkiye Düşünce Platformu’da Dünya Kudüs Günü’nü unutmadı ve işgal altındaki ilk kıblemizle alakalı bir basın bildirisi yayınladı. Bildiride bayram tebriğinde de bulunuldu.

TÜDP’den, Kudüs Günü ve Bayram Tebriği açıklaması

Yayınlanan basın açıklamasında başta Kudüs’ün mahzunluğuna dikkat çekilirken; sene içerisinde yaşanan deprem, çığ virüs salgını gibi felaketlerden ötürü bu senenin “Senetül Hüzün” olarak hatırlanacağı da vurgulandı.

İşte Türkiye Düşünce Platformu’ndan yapılan o açıklama:

Ve Bayram. Ramazan Bayramımızı tebrik ediyor ve bu günlerin, “dünyevileşmek” anlamına gelen seküler bataklığın kirlerinden arınmamıza ve ruhaniyet kazanmamıza vesile olmasını temenni ediyoruz. Ramazan ayının son haftası “Dünya Kudüs Günü” olarak anılmaktadır ve son Cuma günü “Kudüs Günü”dür.

Bu yıl, Mekke-i Mükerreme, Medine-i Münevvere ve Kudüs-ü Şerif, Mukaddes Tuva ve Tur-u Sina mahzundur. Kabe-i Muazzama, Mescid-i Nebevi ve Kudüs-ü Şerif, tarihinin en büyük mahzunluğunu yaşamaktadır. Bu sebeble de bu senenin yeni bir “Senetül Hüzün” olarak hatırlanması kaçınılmazdır. Siyonist İsrail, “Dahlan Çetesi” olarak bilinen, bir takım, bölgedeki Siyonist İsrail’in İşbirlikçisi Arap rejimlerinin, ABD’nin “Yüzyılın Projesi” adı altında “Kushner Lobisi” üzerinden yürütmeye çalıştığı, “Yeni Dünya Düzeni”ne giden yolda, Arap Yarımadası, Kızıl Deniz Koridoru ve Kuzey Afrika hattı ile Doğu Akdeniz’de giriştikleri emrivaki politikalarına karşı herkesi uyanık olmaya çağırıyoruz.

Afganistan sorunu çözülmedi, İran krizi giderek derinleşiyor, Irak ve Suriye’de kan akmaya devam ediyor. Ürdün ve Lübnan’ın geleceğine ilişkin bir takım senaryolar yazılmaya devam ederken, İsrail’de yeni kurulan hükümet ilk iş olarak, yangına körükle gidercesine, dünya kamuoyundan gelen tepkileri hiçe sayarak işgali altında tuttuğu batı şeria’yı ilhake hazırlanıyor. Buna tepki olmak üzere Filistin yönetimi bütün anlaşmaları askıya aldığını açıkladı. Öte yandan ABD’nin “Siber ordu”su NEOM Projesi kapsamında Suudi topraklarında Humonoidler tarafından üretilmeye devam ediyor.

Böyle bir zamanda biyolojik bir savaş ajanı olduğundan şüphe duyulan Covid’19 ile uğraşıyoruz. Bir yandan Uzay işgal edilirken, bir yandan da Uzay işgalcilerinin insanı biyonik robotlara dönüştürmek için geliştirdikleri, Siborg operasyonu için Chip’ler üretilmeye devam ediyor. Bu sistemin yeryüzündeki ağı için düşünülen 5G rölelerin inşasına başlandı bile.

Bizler Allah’ın yeryüzündeki rızasının tecellisinin vesilesi olan bir ümmet olarak dünyada olup bitenleri, görmezden, duymazdan, bilmezden gelme hakkımız olduğunu düşünmüyoruz. Biz adil şahid’ler olmakla emrolunduk. Yaşadığımız zamana ve mekana şahidlik görevimizi hakkı ile yapacağımız yeni bir dünyanın inşası için herkesi sorumluluklarını kuşanmaya davet ediyor ve bu vesile ile, karanlığın en koyu anının aydınlığa en yakın olduğunun idraki içinde, Allah’ın yardımının bize ulaşmasını engelleyen kişi ve çevrelerden uzaklaşarak arınmamız temennisi ile ve Allah’ın kolaylaştırdığından daha kolay bir iş olmadığı inancı ile kardeşlerimizin Ramazan bayramını tebrik ediyoruz. Ramazanda manen donandık, şimdi bu donanımla Maddi dünyayı manevi yönde, adalet, barış, hürriyet temelinde, insanların mallarının, canlarının, namuslarının, akıl ve inançlarının güvende olduğu bir yönde dönüştürmek için seferber olma zamanıdır.

Haber Vakti

Beğen:
0 1
Görüntüleme:
148
Kategoriler:
Basından

Comments are closed.