Türkiye Düşünce Platformu’ndan Mavi Marmara Saldırısının 10. Yılı Dolayısıyla İHH’ya Destek Mektubu

TÜDP sözcüsü Taşkın Koçak bu gün İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’a bir mektup göndererek Mavi Marmara’nın 10. Yılı dolayısı ile desteklerini bildirdi. Taşkın Koçak gönderdiği mektubunda şöyle dedi:

Muhterim ve aziz kardeşim Bülent Yıldırım,

“İnsanlığın Vicdanı”nı taşıyan “Mavi Marmara”nın Gazze’nin özgürlüğü ve insani yardımlaşma adına çıktığı yolda uğradığı saldırının 10. Yılında sizlerin şahsında şehit ailelerini ve gazilerimizi tebrik ediyoruz.

Süreç devam ediyor. Gazze’de hala beklenen çözüm gerçekleşmedi gibi Mescidi Aksa ve Kudüs üzerindeki baskılar ve emrivaki siyaseti giderek artıyor. Filistin halkı üzerindeki emrivaki politikaları ve ilhaklar devam ederken, ABD’nin desteğinde “100 yılın projesi” adı altında bir takım yeni provokasyonlar için hazırlık yapılıyor. Lübnan her an karışabilir ve zaten Suriye kan gölü. İsrail bulunduğu coğrafyaya kuruluşundan buna kan ve gözyaşından başka bir şey getirmedi. Tüm komşuları ile ilişkileri felaket.

Doğu Akdeniz de patlamaya hazır bir bomba gibi. Mavi Marmara’da Doğu Akdeniz’de gerçekleşti ve acısı hala dün gibi taze. O kan hala durmadı ve akmaya devam ediyor. Siyonist rejim de yaşanan olaylardan ders almış gibi gözükmüyor. “Tanrıyı kıyamete zorlama” iddiasındaki güçlerle işbirliği halinde adeta bir kıyamet savaşına hazırlanıyorlar.

İslam’ın ilk kıblesi işgal ve tehdit altındayken hiçbir Müslüman rahat olmayacaktır. İHH’nın bölgede, Afrika, Asya, Avrupa’da, dünyanın başka yerlerindeki İslami ve insani faaliyetlerini biliyor ve destekliyoruz. Bu vesile ile şahsınızda yüz akımız olan İHH camiası olarak sizlere Allahtan kolaylıklar diliyor “bizim ellerimizle zalimlerin cezalandırıp mazlumlara yardım etmesini diliyoruz.

Beğen:
1 0
Görüntüleme:
184
Kategoriler:
Duyurular

Comments are closed.